Strona główna
  zerwane ścięgno

kleks

Temat: Minister apeluje do lekarzy - opamiętajcie się!
Na szczescie jeszcze sa !! :) :) Mialem zerwane sciegno Achillesa,pozniej gips i rehabilitacja. Bylem zaskoczony profesjonalizmem, przebiegiem leczenia i pomoca!! Leczyl mnie doktor z Certusa w Poznaniu i Rehasport z Poznania. Sa najlepsi!!!
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,902,77293481,77293481,Minister_apeluje_do_lekarzy_opamietajcie_sie_.htmlTemat: zerwane sciegna
witam serdecznie grupowiczow, mam nadzieje ze uzyskam tutaj odpowiedz na nurtujace mnie pytanie. 14latkowi lekarz przepisal kolagen na zerwane sciegna, czy isniteja inne srodki, tansze ktore moglyby mu pomoc? no i dlaczego wlasnie kolagen? z gory dziekuje za pomoc. pozdr.conca
Źródło: topranking.pl/1850/zerwane,sciegna.php


Temat: aparat Cellesse a cudo z telewizji
...ewentualnym poparzeniem, które może sie zdarzyć jeżeli aparat jest nieprawidłowo wykonany, istnieje także duże prawdopodobieństwo urazu ścięgien. mięśnie pracując kurczą się, dlatego podczas naturalnego treningu przywiazuje się tak dużą wagę do ich rozciagania - inaczej zbyt forsowny trening może prowadzić do kontuzji ścięgien. leżąc na fotelu i "ćwicząc" mięśnie prądem można doprowadzić nawet do zerwania ścięgna. szczerze odradzam korzystanie z tego typu urządzeń, jeżli juz, to tylko pod opieka rehabilitanta.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,211,2484494,2484494,aparat_Cellesse_a_cudo_z_telewizji.html


Temat: Weekend i dla mnie pechowy...
A więc niusy z ostatniej chwili. Drodzy Państwo - nasza slużba zdrowia przechodzi samą siebie: lekarz na pogotowiu postawił złą diagnozę! Skręcony to on miał chyba mózg, a nie ja kolano. Mam naderwane ścięgno boczne piszczelowe czy jakoś tak - w tym wypadku grozi gips lub nawet operacja, a przede wszystkim należy natychmiast unieruchomić staw. Na szczęście mam tylko 1-2 stopień czyli nie ma zerwania ścięgna - szyć nie trzeba (uff!!!). Natomiast dostałam szynę unieruchamiającą na miesiąc. A kilka ładnych dni już z tym chodzę, bo przecież "lekarz" powiedział, że mogę. Dla mnie sie to w miarę dobrze skończyło, ale przecież taki konował może komuś zniszczyć zdrowie! Zastanawiam się, czy nie nalezałoby czegoś z tym zrobić.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,20544,46636344,46636344,Weekend_i_dla_mnie_pechowy_.html


Temat: POMOCY!!! Całkowicie zerwane ścięgno achillesa - leczenie bezoperacyjne ???
...zerwał achillesa całkowicie to inaczej by to wyglądało: -  w celu prawidłowego wyleczenia wymagana byłaby normalna operacja a nie leczenie bezoperacyjne, aby uzyskać właściwą sprawność, a nie zrośnięcie się byle jak, ze skrzepem itd. -  wyłbym z bólu na boisku po zerwaniu, nie mógł wogle ruszać palcami i nogą,    (a tak nie było, nogą ruszałem, chodziłem) MAM 2 PYTANIA 1. Czy ortopeda mówiąc mi że mam całkowicie zerwane ścięgno - wprowadza mnie tym w błąd, aby nastraszyć (może pochwalić się jakim jest specjalistą) ale za to leczy mnie prawidłowo? 2. Czy ortopeda mówi prawdę, że mam
Źródło: topranking.pl/1851/pomocy,calkowicie,zerwane,sciegno,achillesa.php


Temat: Pijany bielszczanin szczuł amstaffem
...:) A z tym się nie zgodzę.... wystarczy uszkodzenie tętnicy udowej - i po ptakach w kilka minut. Mozna się domyślać, że ów pan nie był skory do pomocy poszkodowanym? Amstaff jest groźniejszy niż nóż, bo ma lepszy refleks i sprawność i agresję niż przeciętny facet... Jestem za tym, by grożąca kara w pełni odzwierciedlała niebezpieczeństwo - ktoz wie czy ktorys z nich nie zostanie na całe zycie kaleką w przypadku np. zerwania ścięgna?
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,53,80064429,80064429,Pijany_bielszczanin_szczul_amstaffem.html


Temat: Naczelny Inkwizytor IV RP
...związku ze sprawą tarczy - odpowiada Sikorski. - Powtarzam pytanie: czy pan zna Rona Asmusa? - Nie widzę związku. - Zna pan? - Zna go pani Fotyga, ja go też znam. - Proszę zaprotokołować: "Potwierdził, że zna Rona Asmusa"." A potem na stos ja Bruno. :) pl.wikipedia.org/wiki/Giordano_Bruno w "Czarnej Księdze Inkwizycji" opisano rzekome działania, w których wyniku doszło do połamania kości ramion i zerwania ścięgien, a kilka linijek poniżej autor napisał, że Bruno odwołał się pisemnie do jednej z decyzji Trybunału.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,28,82296482,82296482,Naczelny_Inkwizytor_IV_RP.html


Temat: '' scisniete łydki''czy ktos ma taki objaw?
Miałam podobnie przy cipronexie 2*1 na dzień, później zmniejszyłam dawkę do 1 tabletki, by nie doprowadzić do zerwania ścięgna Achillesa. Na obceną chwilę musiałam odstawić abx.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,26140,103259937,103259937,_scisniete_lydki_czy_ktos_ma_taki_objaw_.html


Temat: Najgorszy lekarz
Pewien Arab chirurg leczący kiedyś w przychodni na Anieli Krzywoń (widziałem go ostatnio w szpitalu). Nie stwierdził u mnie zerwania ścięgien w nodze, nie skierował do ortopedy, nie skierował na zdjęcie rentgenowskie, nie dał nawet zwolnienia z W-F... Trenowałem wtedy wyczynowo sport i ten błąd lekarza (po roku dostawałem bolesne zastrzyki w kostke juz w prywatnym gabinecie ortopedy bo wszystko źle się zrosło) przerwał moją sportową przygodę a kostka pobolewa do dziś... Prywatny lekarz stwierdził tylko, że Arab powinien wtedy wsadzić mi girę w...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,73,14373523,14373523,Najgorszy_lekarz.html


Temat: Byłem w Realu
...to okrutne w stosunku do takiej koszki? Bo jeśli wg kogoś kastrowanie nie czyni krzywdy zwierzęciu, to proponuję... chłopom samemu sie wykastrować, babom podwiązać - wszak wypływają z tego same plusy, co nie? Zamkniecie WYCHODZACEGO kota w M3 owszem, uwazam za okrutne, Zamknięcie... Nie trzeba zamykać. Miałem do niedawna kota, lubiłem go jak cholera, ale wywieźliśmy go na wieś. Przebywanie w mieście jakoś mu nie służyło - przetrącony ogon, zerwane ścięgno, wybity kieł - wszystko to zdobył w ciągu 3 miesięcy. {a dokąd miał pójść na spacer, skoro po drodze tylko ruchliwe ulice, warsztaty samochodowe i źli ludzie? Miałem go przyzwyczajać do takiego życia tylko po to, by pewnego dnia szufelką zbierać z jezdni jego flaki?...} ale gerneralnie wydaje mi sie, ze za bardzo uogolniasz. A ja się z Markiem zgadzam.
Źródło: topranking.pl/1751/bylem,w,realu.php


Temat: motylki
Takie urządzenia powodują rozwój samego mięśnia, ale bez ścięgien i mniejszych mięśni przylegających do niego, dlatego moga w konsekwencji powodować kontuzje i zerwania ścięgien. To nie to samo co ćwiczenia, które angażują większą grupę mięśni.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,211,45449501,45449501,motylki.html


Temat: Czym sie rozni polonia USA od Kanadyjskiej
...najmniejszego kontaktu bo doszly do wniosku , ze to by bylo dla nich przeszkoda w ich dalszym zyciu w Kanadzie .U moich dzieci nastapila pelna asymilacja i to uwazam za bardzo dobre .W Kanadzie wyklada okolo 800 profesorow pochodzenia polskiego na uniwersytetach ale oni sraja na Polonie i nie chca z nia miec nic wspolnego bo to mimo wszystko jednak buractwo .Mnie w Kanadzie kiedy juz mam wyksztalcone i samodzielne dzieci trzyma tylko dziadowizna ktora dostaje za zerwane sciegna . Pieniadze ktore otrzymuje starczaja na normalne zycie i od czasu do czasu na podroze .W moim wieku tj. 52 lat ja nie mam co szukac w Polsce . Ciekaw jestem czym Ty sie zajmujesz , ze uwazasz sie za takiego bystrzache i nazywasz kogos tepakiem .Masz swoj biznes czy jestes zwyklym wyrobnikiem ?
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,44,1542195,1542195,Czym_sie_rozni_polonia_USA_od_Kanadyjskiej.html


Temat: Minister Religa -profesor tworzy system dla bogaty
...podejrzewam, że pomimo tych kolenych zabiegów które mam przejść mój czterogłowy nie dojdzie do formy, a ubytek jego jest dosyć spory. No i jeszcze. Od marca do września, tzw. wcześniejsi lekarze po prostu chcieli sie mnie pozbyć, dopiero ostatni rehabilitant był pierwszym lekarzem ktory (chyba) odpowiednio zbadał moją nogę, zasugerował, że wcześniejsze badania nie były prawidłowe i zasugerował usg kolana. i co się okazało? zerwane ścięgna i coś tam jeszcze, być może będzie konieczna operacja. moja noga i ja fatalnie się czujemy, ale lekarze (ci pierwszi) twierdzą że jest ok. i wszystko sobie wymyślam. to jest tylko głupi przypadek jakiegoś kolana. a co jest z innymi (pseudo) specjalistami? od gardła, ucha ... itp. tak samo fatalnie!!!!!! Broń Cię Panie Boże jakiś wypadek!!!!! No jest świetnie jeśli jesteś z branży, znajomym lub .......
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,72,31520948,31520948,Minister_Religa_profesor_tworzy_system_dla_bogaty.html


Temat: złamanie kości śródstopia, zerwane ścięgna :(((
złamanie kości śródstopia, zerwane ścięgna :((( Po złamaniu kości śródstopia i zerwaniu ścięgien lekarz straszy operacją. Wewnątrz dodatkowo krwiak. Miesiąc leczenia bez efektu. Czy celowa jest wizyta u homeopaty? W grę wchodzi Rzeszów - dr Rdzanek podobno albo dr Drabik? Do tego czasu można podać Arnicę? Jaką ewentualnie potencję? Mam 200 i 30. Oczywiście nie chcę leczyć sama, tylko nie wiem kiedy wizyta będzie możliwa. Proszę o pomoc :)
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,19760,74200285,74200285,zlamanie_kosci_srodstopia_zerwane_sciegna_.html


Temat: Byłem w Realu
...nie sterylizujmy, niech nasi ulubiency produkuja kociaki na prawo i lewo (a co, im sie tez nalezy), potem sie je potopi, albo zakopie, albo wywali na do piwnicy, gdzie administracja budynku je wytruje. No bo nie znajdziesz chyba 'dobrego miejsca' dla miotu kociat co pol roku! | Zamknięcie... Nie trzeba zamykać. | Miałem do niedawna kota, lubiłem go jak cholera, ale wywieźliśmy go na | wieś. Przebywanie w mieście jakoś mu nie służyło - przetrącony ogon, | zerwane ścięgno, wybity kieł - wszystko to zdobył w ciągu 3 miesięcy. Pieknie, jak widac polityka nie zamykania kota w domu i pozwolenie mu na walesanie sie po okolicy, miedzy samochodami i zlosliwymi ludzmi bardzo dodatnio wplywa na zdrowie kota (patrz wyzej - ile zyje kot piwniczny). Zdenerwuję [być może] Ciebie jak Ty [z pewnością] zdenerwowałaś mnie wspomnieniem o topieniu kotów... Oczywiście, mogłem go zamknąć i pieścić na...
Źródło: topranking.pl/1751/bylem,w,realu.php


Temat: Lekarze mylą się, bo są ludźmi. Jak zwiększyć b...
...porównać kciuków u obu rąk. Zalecenie: Okłady z zimnej wody !! Następnego dnia wylew krwawy sięgał do łokcia. Po ustąpieniu wylewu okazało się, że palec nadal boli, więc zaczęła się "fizykoterapia" - bezskuteczna. Po 9-ciu miesiącach palec był już całkiem niesprawny i konieczne było zszycie ściegna (jak sie okazuje jedynego w kciuku), które zostało w czasie upadku zerwane. W trakcie operacji okazało się, ze zerwane ścięgno zanikło ale trafiłam na wspaniałego lekarza chirurga, który błyskawicznie zdecydował o jego rekonstrukcji. Dzięki temu nie jestm kaleką. A wystarczyło by załozyć gips zaraz po wypadku. To tylko dwa niezbyt dramatyczne przykłady. Ale z objawami lekceważenia dolegliwości spotykałam sie wielokrotnie. I prawdę mówiąc obecnie zaliczam lekarzy (z nielicznymi wyjatkami) do jednej z dwóch najbardziej w...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,410,12188597,12188597,Lekarze_myla_sie_bo_sa_ludzmi_Jak_zwiekszyc_b_.html


Temat: A miało być tak pięknie...
10 marca mam jechać na narty do Włoch, a obecnie siedzę z całą lewą nogą w gipsie (naderwane wiązadło - gips na dwa tygodnie) robię sobie jakieś zastrzyki w brzuch, ogólnie jest nieciekawie. Cholera by to wzięła. witamy w gronie kontuzjowanych ;) Odkąd dwa lata temu lądując z poslizgu na rowerze wygiąlem nogę w dziwny sposob (a przeswietlenie nie wykazalo ani zlamania ani zerwania sciegna) to do dzis sporadycznie czuje zlą pogodę w kolanie. I sadze, ze z wiekiem bedzie gorzej. Pietnuje piasek na zakrecie asfaltowej drogi! Wystarczylo takie gowno, by dorobic sie wlasnego built-in barometru  ;) drA
Źródło: topranking.pl/1742/a,mialo,byc,tak,pieknie.php


Temat: Elektrostymulacja - czary mary czy działa?
...MOZNA JE KUPIC ZA NAPRAWDE GROSZE W PODRZEDNYCH SKLEPACH NA OGROMNYCH PRZECENACH NAWET 70 % OFF , JUZ WYJASNIAM O CO CHODZI - PODCZAS ELEKTROSTYMULACJI PRACUJA TYLKO MIESNIE I JAK NAJBARDZIEJ EFEKT JEST DOSKONALY I DOSC SZYBKO WIDOCZNY, MIESNIE SIE ROZRASTAJA ALE SCIEGNA W TYM MOMENCIE NIE WYKONUJA ZADNEJ PRACY I W TYM PRZYPADKU NIE SA W ODPOWIEDNIM STOPNIU WYTRZYMALE. W TEJ CHWILI TUTAJ JEST WIELKA NAGONKA NA TE URZADZENIA , CZYTALAM WIELE ARTYKULOW NA TEMAT ZERWANIA SCIEGNA ACHILLESA CZY TEZ INNYCH MIEDZY INNYMI, JEDEN NAWET W POLSKIEJ PRASIE TZN. W POLITYCE. PAMIETAM TYLKO ZE KIEDYS LEKARZ ZALECIL MI TAKIE ZABIEGI PO KONTUZJI KOLANA ALE TO BYLO 10 X 5 MINUT I TO WSZYSTKO. NIE CHCE NIKOGO STRASZYC ALE TAKIA JEST MOJA OPINIA .
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,211,2448709,2448709,Elektrostymulacja_czary_mary_czy_dziala_.html


Temat: rechabilitacja - zerwane ścięgno achillesa - gdzie
rechabilitacja - zerwane ścięgno achillesa - gdzie Witam wszystkich. Niedawno miałem
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,68,41365364,41365364,rechabilitacja_zerwane_sciegno_achillesa_gdzie.html


Temat: Ścięgno achillesa - gdzie dobry ortopeda?
Najlepszy Robert Małolepszy przyjmuje na Mickiewicza widziałem jak poskłądał 2 krotnie zerwane ścięgno u kumpla
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,55,41042985,41042985,Sciegno_achillesa_gdzie_dobry_ortopeda_.html


Temat: Wyścigi psich zaprzęgów .
...Najszybsze psy prowadza zaprzeg a wolniejsze, czy bardziej zmeczone psy sa po prostu czesto ciagniete za szyje. Odpowiednikiem Tour de France pod wzgledem wysilku fizycznego jest psi TDF - Iditarod ,1840 km wyscig psich zaprzegow na Alasce. Pierwszy psi TDF w 1973r z 19 psow przezylo jedynie 15. Dotychczas padlo w tych wyscigach ok 110 psow. W kazdym wyscigu psy koncza swoj zywot(uduszenie poprzez zaplatanie w liny,ataki serca,wylewy wewnetrzne, zerwane sciegna i miesnie, itd).Starsze lub wolniejsze zdrowe psy sa usypiane przez hodowcow,ktorzy czesto maja 200 psow. Sam mam psa,ktory potrafi i lubi biegac.Jest jednak roznica, miedzy czesto bestialskim wleczeniu psow w zaprzegu a swobodnym biegu z psem,gdzie pies ma wolny wybor i moze stanac gdy chce odetchnac np na 25 kilometrze.Czesto pies pada nie wykazujac wczesniej znakow zmeczenia. Od kazdego "furmana" psiego zaprzegu...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,372,3700763,3700763,Wyscigi_psich_zaprzegow_.html


Temat: Levaquin kiedy przestac brac..??
Levaquin kiedy przestac brac..?? Tydzien temu zaczalem brac Levaquin ( Levofloxacin ) i dowiedzialem sie o powaznych skutkach ubocznych tj, zerwanie sciegna.. Wiec co powinienem przestac czy kontynuowac leczenie co o tym sadzicie? Wesolych swiat wszystkim ... i powrotu do zdrowia
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,26140,60419829,60419829,Levaquin_kiedy_przestac_brac_.html


Temat: Gina - operacja lapy cd.
...> operowana lapa, a biegajac po ogrodzie smiga na trzech lapach. > Moze zapomniala, ze ma cztery lapy Raczej operowana łapa ją jeszcze boli. Pamietam, keidy mnie zdjeto gips z nogi, przez co najmniej dwa tygodnie chodzilam jeszcze o kulach, a kolano bylo nieruchawe i z trudem sie "rozciagalo". NA schody wchodzilam "z biodra", podnosilam biodro zeby nie zginac kolana. Twoja sunia miala powazna operacje, a nie tylko zerwane sciegno, tak jak ja. WIec i uzywalnosc nogi nie nastapi od razu. Do tego moze - podobnie jak ja - czasem odczuwac bol tego chorego miejsca, wiec bedzie chodzic ostrozniej.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,525,81644890,81644890,Gina_operacja_lapy_cd_.html


Temat: Szymkowiak: Moje ścięgno skrzypi jak stare drzwi
...to nowa metoda.Wszyscy szwedzcy pilkarze grajacy w czolowych ligach za granica wrazie kontuzji zawsze lecza sie u nas. Wynika to z wysokiego poziomu medycyny.To tam w Umea zrobiono specjalna wkladke ortopedyczna dla Bekhama i gral..choc specjalisci w Anglii nie mieli rady.Wtedy jak Citko zerwal sciegno to czytalem o badaniach jakie zrobiono w MalmĂś i tam potwierdzono ze wstrzykiwanie hydrokortisonu moglo i pewnie bylo przyczyna zerwania sciegna Citki.Z tego co wiem w Szwecji nikt nikomu tego nie robi a metoda jaka wynalazl lekarz z Umeo nie ma nic z hydrokortisonem wspolnego.Jak moje uwagi przydadza sie Szymkowiakowi to dobrze, bo ten pilkarz byl kiedys lepszy od Ljungberga /Arsenal i pewnie nim w dalszym ciagu jest, ale wy chyba o tym nie wiecie.A we Francji z tego co mowia to znaja sie najlepiej na szampanie, winach i koniaku.Pozdrowienia ze Skandynavii.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,31,4294338,4294338,Szymkowiak_Moje_sciegno_skrzypi_jak_stare_drzwi.html


Temat: List otwarty do Premiera
...tego tytułu czerpać korzyści, a na dodatek przepłakałem smutny fakt, iż tyle lat byłem bezrobotnym, czyli niejako bezużytecznym. :) Dziś z czystym sumieniem mogę napisać -- dla takiej Polski (i dla takich Polaków) nie warto pracować. :) Innymi słowy -- dziękuję Bogu za to, że nie marnowałem swego czasu na pracę **niewdzięcznym** ludziom. :) Jestem nadal bezrobotnym, ale ani pieniędzy mi nie brakuje, ani nie mam nadmiaru czasu. Aktualnie kuruję zerwane ścięgno (nawet nie wiem, czy przyrosło -- mam nadzieję, że tak) a później zamierzam kupić samochód (co wcale nie jest takie proste, jakby się wydawało, choć pieniądze już mam -- leżą smutnie na kontach bankowych) i pojechać do Azalandii, czyli Zatoki Puckiej, gdzie zamierzam dać pewnej Królewnie koronę z ciętych, żywych kwiatów. Nie wiem, czy uda mi się własnymi rękami tę koronę zrobić, bo już trzy palce prawej ręki mam...
Źródło: topranking.pl/1522/list,otwarty,do,premiera.php


Temat: Pracownicy biurowi w roli listonoszy
...Sadze, ze glowna przyczyna jest zwiekszajaca sie ilosc emerytow i rencistow,któ > rzy emerytury i renty przyjmuja na konta bankowe a nie jek kiedys - gotowkowo p ........ A nie przyszła do głowy mysl ,że poprostu innej pracy nie było kiedys , teraz gdy uwolnił sie rynek pracy zwalniaja sie masowo listonosze... własnie sam szukam lepszej pracy i to nie dlatego ,że nie ma tzw " napiwków" tylko dlatego że juz mam dosć plus do tego zerwane sciegna ( 2x) , nadwyrężony bark ( zwyrodnienie stawu barkowego ) , , kłopoty z rzepką ... to od noszenia emerytur ???
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,70,52641781,52641781,Pracownicy_biurowi_w_roli_listonoszy.html


Temat: Kontuzje
Zerwane sciegna w palcach i ukruszone zeby W ciagu 5 lat krav maga i muay thai. Moja wina bo nie zalozylem rekawic i ochraniacza na zeby. Aha, waze 100kg.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,15717,14463311,14463311,Kontuzje.html


Temat: Zabiła nożem psa, który ją atakował
...doszło w poniedziałek późnym wieczorem. "Kobieta spacerowała ze swoim psem jedną z ulic. Amstaf zaatakował najpierw jej psa, a później rzucił się na broniącą go właścicielkę" - powiedział we wtorek PAP Roman Szeląg z miejscowej policji. Według niego, kobieta wyjęła nóż kuchenny i zadała nim zwierzęciu kilka ciosów. Odniosła jednak obrażenia ciała, m.in. straciła opuszki palca prawej ręki, doznała zerwania ścięgna drugiego palca oraz ogólnych ran kąsanych prawej ręki i nogi. Pogotowie zabrało ją do szpitala. Policja ustaliła właściciela agresywnego psa. Odpowie on za "nieumyślne narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu". Czyn ten zagrożony jest karą grzywny lub karą pozbawienia wolności do jednego roku - poinformował Szeląg. Kaliska policja prowadzi...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,11207,10401314,10401314,Zabila_nozem_psa_ktory_ja_atakowal.html


Temat: stozek rotatorow
Witajcie! czy RMI jednoznacznie wykaze uszkodzenie stozka rotatorow? czy mozliwe jest, ze zerwane sciegno zrosnie sie samo, czy tez zawsze musi to byc operacja? pozdrawiam serdeczne
Źródło: topranking.pl/1849/stozek,rotatorow.php


Temat: zerwane ścięgno
zerwane ścięgno 2tygodnie temu zdarzyło mi się coś takiego cytuję kartę informacyjną "oderwanie nadkłykcia przyśrodkowego kości ramiennej prawej z przemieszczeniem" czyli na chłpski rozum zerwało mi się ścięgno w łokciu. mam teraz gips na miesiąc i tu pojawia się moje pytanie: czy ta ręka odzyska pełną sprawność? mam na myśli intensywny wysiłek fizyczny. Chodzi mi tu o sporty siłowe, takie jak boks, atletyka i...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,42231,77722645,77722645,zerwane_sciegno.html


Temat: Ostrzegam przed wizyta u weterynarza na Matejki (Gdansk Wrzeszcz)
...mnie zarazil paskudztwem:) Zaufany weterynarz w Slupsku od razu rozpoznal dziada i wyleczyl siesciucha. To byl pierwszy raz, gdy stwierdzilam, ze pan z Matejki niekoniecznie jest dobry w swoim fachu. Jakis czas temu mój kocur przewazyl krzesloi, które na niego spalo. Najpierw chodzil normalne, ale po paru godzinach zaczal utykac i widac bylo, ze boli go tylna lapa. Nastepnego dnia z samego rana polecialam z kociskiem do AWETu, pan wet. go pomacal, stwierdzil, ze kot ma zerwane sciegno, dal zastrzyki i zainkasowal pieniadze. Na moje pytanie, co mam dalej robic z kotem stwierdzil, ze trzeba mu dac spokój, dojdzie do siebie. No i glupia bylam, ze posluchalam. W weekend gdy przenosilam kota stwierdzilam, ze dziwnie mu "strzyka" w biodrze. Moja mama - pielegniarka (od ludzi ;) ) po obmacaniu go potwierdzila moje obawy. Dzis kot pojechal do weterynarza w Slupsku (stamtad pochodze i mam zaufanie do lekarzy wet.), okazuje...
Źródło: topranking.pl/1761/ostrzegam,przed,wizyta,u,weterynarza,na.php


Temat: Usprawnienia Polbank24?
...: No i fajno. A teraz wyobraz sobie, ze wlasnie miales splacic w : terminie karte kredytowa, na pelne obciazenie, zeby zmiescic sie w : okresie bezodsetkowym (naturalnie o karach nie wspomne). No... Termin to 23 stycznia, więc jeszcze strasznie dużo ;) czasu... Na szczęście mogę tę kartę (w Citi) spłacić w kasie Citi, co kosztuje tylko 15 złotych plus podróż do ,,miasta'', czyli do centrum Białegostoku -- dla mnie to pestka, ;) bo leczę zerwane ścięgno i raczej ;) nie wychodzę z mieszkania... (a poważniej -- można ponoć za darmo w bankomacie Citi) Może jednak warto spłacić tę kartę z karty kredytowej WBK? :) Może warto spłacić z Inteligo? Ale trzeba tam wpłacić... No i zapłacić za przelew i za to, że konto będzie aktywne... -=- Czy za każdym razem, gdy o kimś (o czymś) wydam dobrą opinię, muszę zostać ukarany czymś takim? Mam spłacić kartę, zapłacić za internet i...
Źródło: topranking.pl/1234/usprawnienia,polbank24.php


Temat: bardzo łatwy plus++++++++++++++++++++++++++++++++
Naderwanie lub zerwanie ścięgna achillesa...
Źródło: topranking.pl/972/56,50,bardzo,latwy,plus.php


Temat: Gołota: W trzeciej, czwartej rundzie bym go miał
...przyjął chyba z 10 sierpów, podbródkowych i cepów rodem z wesela i nawet nie był zamroczony. Rozwaliłby Austina tak jak mówi max w czwartej rundzie. Nie mówię ze zdobyłby mistrzostwo świata bo już forma nie ta ale z Austinem by wygrał. To nie ta klasa zawodników. Oczywista w pierwszych sekundach jak zwykle stał jak kołek i dał się rzucić na deski ale wstał i walczył. Widziałem że chce walczyć i mogłby tę walke wygrac gdyby nie zerwane scięgna. Ja już dawno mówiłem ze jego trzeba inaczej prowadzić. Uelastycznić - zajęcia z tańca (tak jak to robił Kliczko i z zupełnego drewna przemienił się w dobrego boksera). W przypadku Gołoty on MUSI staczac sparingową rundę w szatni. A NAJLEPIEJ DWIE. Nawet mi do głowy nie przyszło ze do tej pory tego nie robi. Wyszedł jakiś poobkładany recznikami w jakiejś koszulce polo jakby z działki wracał. :) A tak w...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,31,87032183,87032183,Golota_W_trzeciej_czwartej_rundzie_bym_go_mial.html


Temat: Rimadyl
Tak jak już wcześniej napisałam, lek ten działa jedynie objawowo, tzn. przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Jeśłi w wyniku wypadku samochodowego Twój pies doznał jakichś poważniejszych obrażeń wewnętrznych, np. pęknięcie kości, zerwanie ścięgna lub więzadła, to żaden lek tu nie pomoże, nawet najlepszy. Nie można ograniczyć się wyłącznie do podawania tabletek przeciwbolowych, bo one zwalczają tylko skutki, nie przyczyny. Jeśli przyczyną pociągania łapek u Twego psa jest jakas kontuzja kosci kończyn lub kręgosłupa, to możesz podawać tabletki w nieskończoność, a efektu i tak żadnego nie będzie. Psu trzeba zrobić po prostu porządne zdjęcie...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,525,43247314,43247314,Rimadyl.html


Temat: prokocim tu byl
...na czym polega ta sztuka złożenia Miki nogi - to napewno jest klopot . Już powinna w jeziorach warnijskich pływać i rechabilitować ją. W takim razie , będziemy musieli jakiś masaż zrobić , może czyjeś rece będą takie co leczą - nigdy nic nie wiadomo. dla przypomnienia powiem , że takie ręce są , tylko trzeba trafić - kiedy zerwałam sobie ściegno Achillesa, to chcieli to operować , a taki jeden z Rydygera szpitala przyszedł , dotknął zerwane ścięgno i powiedział , ze się samo zrośnie tylko hop z nogą do gipsu. I tak sie stało - samo sie zrosło. Aaaa, teraz Wy mówcie o swoich urazach i psychicznych i fizycznych. Napewno Mice bedzie lżej. Acha , jeszcze ostrzeżenie z ostatniej chwili - uważajcie na kleszcze. Abrakadabre złapał kleszcz za ogon, dowiedziałam się o tym zbyt późno, już zesechł na ogonie , ponieważ mało krwi ogon miał. Więc wziełam pinsetę i...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,61,8745363,8745363,prokocim_tu_byl.html


Temat: czy chodzicie w butach na naprawde wysokich
obcasy do wysokosci 8-10cm sa zupelnie wygodne i mozna je nosic nawet caly dzien, bo przy takiej wysokosci achilles co prawda sie naciaga, ale nie za bardzo powyzej 10cm pozycja stopy jest taka ze achilles zaczyna naprawde pracowac, i to moze byc na dluzsza mete niebiezpieczne, do zerwania sciegna wlacznie dlatego takie naprawde wysokie obcasy nie nadaja sie do chodzenia na dystans dluzszy niz winda-garaz, bar-taksowka, lub w wypadku "dziewczat pracy" drzwi wejsciowe-kanapka w zwiazku z tym moje wlasne najwyzsze, potwarzam najwyzsze. obcasy maja 10cm i nic mnie nie zmusi do wlozenia wyzszych chocby o milimetr
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,650,31419684,31419684,czy_chodzicie_w_butach_na_naprawde_wysokich.html


Temat: List, emerytura? Tylko na poczcie
Zgadzam sie .. po 15 latach pracy doszedłem do tego wniosku ... co ja do ... robię przez ponad 15 lat na poczcie ????? ps. Mam nadzieje ,że mnie ktos przyjmie mnie do pracy po drobnych kontuzjach ( zerwane ściegna ( 2 x ) , nadwyrężony bark _ zwyrodnienie stawu barkowego - , problemy z rzepką .. drobiazgi )?
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,902,52635525,52635525,List_emerytura_Tylko_na_poczcie.html


Temat: Oko i obraz
...on cierpi. Nikt go nie zmuszal. | Ale ty chcesz przeszczepic komus zmutowane oczy sokola. Przeciez to | mialoby mniej wiecej te same skutki. na szczescie oka nie da sie | cwiczenami az tak zaadaptowac jak bicepsow: nie sadzisz ze ma to jakies | powody? Predzej czy pozniej czlowieka bedzie sie ulepszac jakimis transgenicznymi organami - sportowcy i wojskowi pewnie jako pierwsi sie o to pokusza :) Kwestia czasu :) A to pewne. Nie wiem czy wiesz skad sie biora kontuzje: np. zerwania sciegna czy miesnia. Wielu ludzi sadzi ze z przeciazen, ale w normalnych warunkach ( nei mwie tu o mistrzu olimpijskim dzwigajacym rekordowe ceizary: jak taki schodzi z podestu to mu od razumusza nastawiac kregoslup) problemy polegaja na nadmiernym rozwoju jednych grup miesni przy jednoczesnym neidorozwoju miesni antagonistycznych. W efekcie ruch wykonywany przy uzyciu jednej grupy miesni prowadzi do wyjscia poza zakres optymalny, w skutek braku...
Źródło: topranking.pl/1826/oko,i,obraz.php


Temat: Borelioza stawowa, bartonella (?), babesia (?)
...(ponoć w gruźlicy - zdaje się wg dr Piotra - to nawet stwierdzony fakt), że "trupy" pozostają we krwi 2-6 tygodni; Jeśli to prawda i jeśli można podobnie założyć w bart - to Twoje wyniki świadczą prawdopodobnie, że najdalej 2-3,5 miesiąca temu miałeś aktywną bart, ale to hipoteza. > czym leczyć tę infekcję? Lekiem z wyboru jest Lewofloksacyna (jedna z nazw handlowych - Tavanic); Wady - skutki uboczne (bóle a nawet zerwania ścięgien Achillesa), drogi, trzeba ściągać z Niemiec; Zalety - najlepszy na bart wg dr Burrascano. Dalej - cyprofloksacyna (cipronex); wady - wg Burrascano mniej skuteczeny, zalety - ponoć mniejsze ryzyko skutków ubocznych, zdecydowanie tańszy, dostępny w Polsce. 2 powyższe leki to przedstawiciele grupy abx - chinolonów, które mają bardzo złą sławę ze względu na skutki uboczne - więcej pisał kiedyś Tosho....
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,26140,74825566,74825566,Borelioza_stawowa_bartonella_babesia_.html


Temat: Sąd: brał łapówki, nie może być ordynatorem
Sąd: brał łapówki, nie może być ordynatorem Doktor Leszek to wspaniały ortopeda,lekarz i człowiek.Zrobił mi przed laty operację całkowicie zerwanego ściegna Achillesa.Pocieszal,uśmechał się i nic w zamian nie chciał.Do dziś biegam, skaczę i gram w piłkę nożną i tenisa stołowego,mimo,że swoje lata już mam.Z całego serca jeszcze raz dziękuję.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,60,79916522,79916522,Sad_bral_lapowki_nie_moze_byc_ordynatorem.html


Temat: no tak mnie zabrakło i cisz!
...usiąś na krześle po skonczeniu się muzyki tgrzeba było przynieśc coś, o czym mówił prowadzący zabawę wodzirej, raz była to męska koszula, innym rtazem kieliszek wódki a potem wodzirej wymyślił liść z drzeewa... zabawa odbywała się na piętrze, więć żeby wygrac tę kunkurencję trzeba było zbiec na dól po schoidach i wbiec na górę... a ponieważ byłem za bardzo trzeźwy to zeskoczyłem z 3 schodków i już nie wstałem - złamane kolano, zerwane ścięgno, nadwyręzony mięsień, nadywręzone więzadło....i wylądowałem o 1 w nocy na pogotowiu i tyle...... wódki nie wygrałemm,wesele sobie zmarnowałem, tyle ze w ramach znieczulenia najpiłem sie za wszelkie cxasy dobrej wódki:) na pociesznie dodam, że orkiestra publicznie mnie przeprosiał za "głupie" konkursy i zagrała dla mnie piosekne specjlanie:) pozdrawiam tyle w telegraficznym skrócie | kszyniu.
Źródło: topranking.pl/1045/no,tak,mnie,zabraklo,i,cisz.php Archiwum
 : kleks
 : zerwanie paska w roverze 200
 : zerwanie umowy przez developera
 : Zerwanie umowy najmu mieszkania
 : zerwanie umowy ustnej budowa
  • streetball
  • audi a8 2008 rok
  • pentatonika gitara cwiczenia
  • wysalanie bialek
  • www makro casch pl
  •  . : : .
    Copyright (c) 2008 kleks | Designed by Elegant WPT